STOLAR, 10 stycken, gustaviansk stil, 1900-talets slut.

Bestående av 8 stolar och 2 karmstolar, målade och med sköldformade ryggar. Lösa stoppade sitsar. Sitthöjd ca 50, höjd 91-93 cm vardera.

Senare målning. Smärre slitage.

Klubbat pris
2 600
229
239
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
26 jun 2019 18:54
2 600 SEK
26 jun 2019 16:51
2 400 SEK
25 jun 2019 23:04
2 200 SEK
25 jun 2019 18:29
2 000 SEK
23 jun 2019 12:54
600 SEK
22 jun 2019 9:07
500 SEK