RAOUL LEFEVRE - BORDSUR, empire, 1800-talet första hälft / mitt.

Förgylld mässing. Urtavla märkt "Raoul Lefevre a Lyon". Urverket märkt 'Bechot 3058B'. Frankrike. Höjd 42, bredd 22, djup 14 cm. Pendel och nyckel medföljer. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar, ställvis anlupen. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
5 601
491
511
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
25 jun 2019 20:03
5 601 SEK
25 jun 2019 20:03
5 401 SEK
25 jun 2019 19:19
5 400 SEK
25 jun 2019 19:15
5 200 SEK
25 jun 2019 19:15
5 001 SEK
25 jun 2019 18:58
4 201 SEK
25 jun 2019 18:58
4 001 SEK
23 jun 2019 11:34
3 600 SEK
23 jun 2019 11:34
3 400 SEK
23 jun 2019 11:02
3 200 SEK
21 jun 2019 11:53
3 000 SEK
19 jun 2019 8:37
2 500 SEK
18 jun 2019 23:36
2 222 SEK
18 jun 2019 22:13
1 000 SEK
18 jun 2019 21:45
500 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46