KRUKA samt VAS, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått. Vas med motiv a figurer i trädgårdsmiljö, höjd 35 cm.
Kruka, dekor med mingstilistiska lotusblommor, diameter 27 cm.

Slitage, mistor, krackelyr, bränningssprickor, repor.

Klubbat pris
10 002
877
912
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
8
16 jul 2019 18:34
10 002 SEK
16 jul 2019 18:34
10 000 SEK
16 jul 2019 18:34
9 488 SEK
16 jul 2019 18:34
9 288 SEK
16 jul 2019 18:32
9 088 SEK
16 jul 2019 18:32
8 888 SEK
16 jul 2019 16:57
8 298 SEK
16 jul 2019 16:57
8 098 SEK
16 jul 2019 16:57
7 200 SEK
16 jul 2019 16:57
7 000 SEK
16 jul 2019 16:56
6 200 SEK
16 jul 2019 16:56
6 000 SEK
16 jul 2019 16:56
5 200 SEK
16 jul 2019 16:56
5 000 SEK
16 jul 2019 12:08
4 009 SEK
16 jul 2019 12:08
3 809 SEK
13 jul 2019 11:32
3 700 SEK
13 jul 2019 11:32
3 500 SEK
12 jul 2019 19:01
3 200 SEK
12 jul 2019 19:01
3 000 SEK
11 jul 2019 13:09
2 400 SEK
11 jul 2019 13:09
2 200 SEK
9 jul 2019 1:58
2 000 SEK
8 jul 2019 20:15
300 SEK