SERVISDELAR, 32 stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Bestående av 23 tallrikar, 4 sopptallrikar, diameter 22,5 cm. 5 assietter, diameter 19 cm.

Sprickor nagg, två assietter lagade, två mattallrikar lagade.

Klubbat pris
3 333
316
362
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
8 jul 2019 15:01
3 333 SEK
8 jul 2019 15:01
3 200 SEK
6 jul 2019 20:58
3 000 SEK
6 jul 2019 18:37
2 750 SEK
6 jul 2019 8:31
2 000 SEK
5 jul 2019 23:35
800 SEK
5 jul 2019 20:44
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02