1165235
Kerstin Hörlin-Holmquist
(1925-1997)

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtöljer, ett par samt fotpall, "Ofelia", 1900-talets andra hälft.

Stomme av mahognyfaner. Fast stoppad klädsel samt med lös plymå. Sitthöjd ca 50, höjd 82, bredd 63, djup 60 cm. Fotpallen 60 x 60, höjd 55 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Märken.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 000
190
214
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
3 jul 11:25
2 000 SEK
3 jul 0:37
500 SEK
2 jul 20:56
350 SEK