DAMARBETSBORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Bord fanerat med mahogny, sargen med två utdragbara ljusbrickor samt låda. Beslag av mässing. Längd 52, bredd 42, höjd 74 cm.

Renoverat och kompletterat, med lagningar. Smärre skador och slitage, tre fothylsor saknas. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Klubbat pris
5 856
556
636
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
27 jun 2019 19:38
5 856 SEK
27 jun 2019 19:38
5 656 SEK
27 jun 2019 19:38
5 600 SEK
27 jun 2019 19:38
5 400 SEK
27 jun 2019 17:20
5 000 SEK
27 jun 2019 17:19
4 800 SEK
27 jun 2019 17:19
4 600 SEK
27 jun 2019 17:19
4 400 SEK
27 jun 2019 17:11
4 200 SEK
27 jun 2019 17:11
4 000 SEK
24 jun 2019 10:27
3 600 SEK
24 jun 2019 10:27
3 400 SEK
22 jun 2019 21:31
2 866 SEK
22 jun 2019 21:31
2 666 SEK
22 jun 2019 21:27
2 200 SEK
22 jun 2019 21:27
2 000 SEK
20 jun 2019 18:13
1 800 SEK
20 jun 2019 11:25
500 SEK