Madeleine Pyk – en samling F769

SEKRETÄR, 1800-tal.

SEKRETÄR, 1800-tal.

Snedklaffsekretär i ek med karvsnittsdekor. Snedklaff med bakomliggande lådinredning. Fyra lådvarav. Bredd 94, djup 47, höjd 99 cm.

Slitage. Torrsprickor. Delvis senare beslag. Enstaka dragknoppar saknas. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Klubbat pris
8 313
789
907
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
29 jun 2019 19:17
8 313 SEK
29 jun 2019 19:17
8 113 SEK
29 jun 2019 19:17
8 100 SEK
29 jun 2019 19:14
7 300 SEK
29 jun 2019 19:14
7 100 SEK
29 jun 2019 19:13
6 300 SEK
29 jun 2019 19:12
6 100 SEK
29 jun 2019 19:11
5 300 SEK
29 jun 2019 19:11
5 100 SEK
29 jun 2019 19:11
5 001 SEK
29 jun 2019 19:10
4 300 SEK
29 jun 2019 19:10
4 100 SEK
29 jun 2019 19:10
3 700 SEK
29 jun 2019 19:10
3 500 SEK
29 jun 2019 19:10
3 209 SEK
29 jun 2019 19:09
3 009 SEK
29 jun 2019 19:09
3 000 SEK
28 jun 2019 20:26
2 700 SEK
28 jun 2019 20:26
2 500 SEK
23 jun 2019 14:45
2 200 SEK
23 jun 2019 14:45
2 000 SEK
22 jun 2019 19:18
1 900 SEK
22 jun 2019 15:35
1 800 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14