KONSOLBORD, senempire, 1800-talets första hälft.

Fanerat med mahogny. Skiva av svartvitspräcklig marmor. I sargen låda. Längd 105,5, bredd 51,5, höjd 99 cm.

Skivan med lagningar. Fanerlagningar, ställvis fanerbortfall, smärre torksprickor.

Utropspris
5 000 SEK