GOLVURNOR, två snarlika, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av antikviteter och blommor. Höjd 60 cm.

Slitage, mistor, bränningssprickor, hänkel, smärre del borta på hänkel. En med stjärnspricka.

Klubbat pris
4 211
372
388
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
5 aug 2019 19:40
4 211 SEK
5 aug 2019 17:28
4 011 SEK
5 aug 2019 17:28
4 000 SEK
5 aug 2019 17:27
3 711 SEK
5 aug 2019 17:27
3 511 SEK
5 aug 2019 17:26
3 300 SEK
5 aug 2019 17:26
3 100 SEK
5 aug 2019 17:25
2 891 SEK
5 aug 2019 17:25
2 691 SEK
5 aug 2019 16:46
2 488 SEK
5 aug 2019 16:46
2 288 SEK
5 aug 2019 16:23
2 000 SEK
4 aug 2019 10:41
1 500 SEK
3 aug 2019 6:34
1 200 SEK
2 aug 2019 18:22
1 100 SEK
30 jul 2019 7:43
500 SEK
29 jul 2019 15:48
300 SEK