BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk stil, 1920-tal.

Målad baljfåtölj med skuren dekor och fast stoppad sits och rygg. Signerad med plakett Axel Johansson möbelverkstäder Falun samt daterad "30 IX 26". Sitthöjd ca 48, höjd 86 cm.

Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Fläckar.

Klubbat pris
1 100
96
100
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
25 jul 2019 21:42
1 100 SEK
20 jul 2019 13:56
1 000 SEK