VINKANNOR, 2 st, silver, den ena med italiensk stämpel, båda med finska kontrollstämplar från tidigt 1970-tal.
Den mindre med motiv av vinranka och druvklasar, höjd vid mynningen 24 cm exkl propp. Undertill otydlig italiensk stämpel.
Den större med blomstermotiv och akantusblad, höjd exkl propp 27 cm.
Sammanlagd vikt ca 907 g.
Smärre slitage.
Klubbat pris
340
3 805
359
Utropspris
500 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (7 bud)
7 jul 2019 18:07
340 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
4 jul 2019 22:32
320 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
4 jul 2019 22:32
300 EUR