FORSKRIN, allmoge, sent 1700-tal-/tidigt 1800-tal

Svepskrin av furu med dekorativa beslag av smidesjärn. 52 x 34 cm. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Rostangrepp. Nitar saknas på undersidan.

Klubbat pris
2 400
212
221
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (16 bud)
8
10 jul 2019 20:41
2 400 SEK
10 jul 2019 20:41
2 200 SEK
10 jul 2019 18:19
1 300 SEK
10 jul 2019 18:19
1 200 SEK
10 jul 2019 17:23
1 100 SEK
10 jul 2019 17:23
1 000 SEK
5 jul 2019 18:10
858 SEK
3 jul 2019 21:40
808 SEK
3 jul 2019 21:40
800 SEK
3 jul 2019 15:21
750 SEK
3 jul 2019 15:21
700 SEK
3 jul 2019 11:52
500 SEK
3 jul 2019 11:52
450 SEK
2 jul 2019 21:09
400 SEK
2 jul 2019 21:09
350 SEK
2 jul 2019 10:47
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14