BESTICKUPPSÄTTNING, 82+16 delar, MGAB, silver och nysilver modell "Disa". 1940-tal. Total vikt ink stålblad ca 4000 g.

Bestående av:
12 matknivar, längd 25 cm.
12 matgafflar, längd 20,5 cm.
12 matskedar, längd 20,5 cm.
12 smörgåsknivar, längd 16 cm.
17 smörgåsgafflar, längd 14,5 cm.
12 förrättsknivar, längd 18,5 cm.
ostkniv
såssnipa
2 syltskedar
uppläggningssked
8 fiskknivar(nysilver)
8 fiskgafflar(nysilver)

Slitage. Bär monogram.

Klubbat pris
9 000
785
821
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
1 jul 2019 12:21
9 000 SEK
1 jul 2019 12:21
8 000 SEK
1 jul 2019 12:21
7 000 SEK
29 jun 2019 13:51
6 000 SEK
28 jun 2019 21:33
300 SEK
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.