SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Ställ medföljes, fanerat med mahogany. Dekor i underglasyrblått, med landskapsmotiv. Längd 46 cm.

Ställ med skador. Mistor, slitage, smärre bränningssprickor.

Klubbat pris
4 415
392
413
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
18 jul 2019 18:03
4 415 SEK
18 jul 2019 18:03
4 215 SEK
18 jul 2019 18:01
4 208 SEK
18 jul 2019 18:00
4 008 SEK
18 jul 2019 18:00
4 000 SEK
18 jul 2019 17:59
3 800 SEK
18 jul 2019 17:59
3 600 SEK
18 jul 2019 17:59
3 400 SEK
18 jul 2019 17:59
3 200 SEK
18 jul 2019 17:42
3 000 SEK
18 jul 2019 15:48
2 500 SEK
13 jul 2019 21:43
2 000 SEK
13 jul 2019 20:53
1 200 SEK
12 jul 2019 16:41
1 000 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95