CARL MALMSTEN, tillskriven, sekretär, 1930-tal.

Sekretär fanerad med bland annat björk. Utfällbar skrivskiva med bakomliggande låd och fackinredning, undertill med två lådor. Beslag av mässing. Bredd 92, djup 49, höjd 103 cm. Nyckel finns.

Renoverad, lackerad. Smärre slitage.

Klubbat pris
1 600
141
147
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
30 jul 2019 20:44
1 600 SEK
30 jul 2019 20:44
1 500 SEK
30 jul 2019 19:59
1 000 SEK