LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets första hälft.

Ljuskrona av delvis målad mässing och behängd med prismor. För sex ljus, tre ljuspunkter. Diameter 56, höjd 83 cm.

Smärre slitage, några prismor saknas. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
2 800
244
255
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
5 jul 2019 23:14
2 800 SEK
5 jul 2019 23:14
2 700 SEK
5 jul 2019 17:55
2 500 SEK
3 jul 2019 7:59
1 600 SEK