Madeleine Pyk – en samling F769

DOSOR, 3 st, tidigt 1900-tal.

DOSOR, 3 st, tidigt 1900-tal.

Dosa i porslin med handmålad antikiserande dekor och vinrankor, neapelliknande märke. 15 cm. Två dosor i emalj med handmålad blomsterdekor respektive rokokopar. 5,5-8 cm.

Slitage.

Klubbat pris
1 200
114
130
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (16 bud)
15 jul 2019 17:28
1 200 SEK
14 jul 2019 20:15
1 100 SEK
14 jul 2019 20:14
1 000 SEK
14 jul 2019 20:14
1 000 SEK
14 jul 2019 20:12
950 SEK
14 jul 2019 20:12
900 SEK
14 jul 2019 20:12
850 SEK
14 jul 2019 20:12
800 SEK
14 jul 2019 20:11
750 SEK
14 jul 2019 20:11
700 SEK
14 jul 2019 10:27
650 SEK
14 jul 2019 10:27
600 SEK
6 jul 2019 19:29
550 SEK
6 jul 2019 14:03
500 SEK
6 jul 2019 14:03
500 SEK
6 jul 2019 11:54
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14