PETTER JOHAN ZETTERLING, sockerskål med lock, silver, Linköping 1797.

Urnformad med hänklar. Antikiserande medaljonger med figurer symboliserande Teaterkonsten och Musiken. Lock och corpus stämplade av Zetterling. Graverade initialer HS. Höjd 18 cm. Vikt ca 450 gram.

Smärre bucklor och repor.

Klubbat pris
6 400
607
695
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
13 jul 2019 19:01
6 400 SEK
13 jul 2019 12:09
6 200 SEK
13 jul 2019 12:08
6 000 SEK
13 jul 2019 12:08
5 800 SEK
13 jul 2019 12:08
5 600 SEK
13 jul 2019 12:08
5 400 SEK
13 jul 2019 12:07
5 200 SEK
13 jul 2019 12:07
5 000 SEK
13 jul 2019 11:16
4 600 SEK
13 jul 2019 11:16
4 400 SEK
12 jul 2019 20:13
4 200 SEK
10 jul 2019 15:05
4 000 SEK
8 jul 2019 20:55
3 600 SEK