TEKANNA, silver. William Eley & William Fearn, London 1823, 742 gram.

Med handtag av ben. Delvis godronnerad, driven dekor av växtslingor. Längd 26,5 cm.

Bucklor. Smärre lagningar. Smärre bristningar. Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
3 100
279
294
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
29 jul 2019 21:57
3 100 SEK
29 jul 2019 21:57
3 021 SEK
29 jul 2019 19:35
2 900 SEK
28 jul 2019 16:14
2 700 SEK
24 jul 2019 22:05
2 500 SEK
24 jul 2019 22:05
2 401 SEK
24 jul 2019 21:10
2 201 SEK
24 jul 2019 21:10
2 001 SEK
23 jul 2019 5:58
2 000 SEK
22 jul 2019 22:32
300 SEK