SERVIS, 26 delar, porslin, "Singapore" Arabia, 1900-talets första hälft.

8 koppar med fat, koppens höjd 6,5 cm. 9 assietter, diameter 16,5 cm. Sockerskål med lock. Stämplade 1932-49.

Åldersrelaterat slitage. Två koppar med genomgående spricka.

Klubbat pris
280
3 172
292
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (19 bud)
8 aug 2019 13:31
280 EUR
8 aug 2019 13:31
265 EUR
8 aug 2019 13:31
260 EUR
8 aug 2019 13:31
240 EUR
8 aug 2019 8:25
220 EUR
8 aug 2019 8:24
200 EUR
2 aug 2019 8:21
165 EUR
2 aug 2019 8:21
155 EUR
2 aug 2019 8:21
150 EUR
2 aug 2019 8:21
140 EUR
2 aug 2019 8:20
110 EUR
2 aug 2019 8:20
100 EUR
1 aug 2019 15:25
80 EUR
1 aug 2019 15:25
75 EUR
1 aug 2019 15:24
70 EUR
1 aug 2019 15:24
65 EUR
1 aug 2019 15:24
60 EUR
1 aug 2019 15:24
55 EUR
1 aug 2019 13:14
50 EUR