1166598
SERVIS, 26 delar, porslin, "Singapore" Arabia, 1900-talets första hälft.
Servis, 26 delar, porslin, "singapore" arabia, 1900 talets första hälft

8 koppar med fat, koppens höjd 6,5 cm. 9 assietter, diameter 16,5 cm. Sockerskål med lock. Stämplade 1932-49.

Åldersrelaterat slitage. Två koppar med genomgående spricka.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V3

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
280
3 000
310
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (19 bud)
8 aug 13:31
280 EUR
8 aug 13:31
265 EUR
8 aug 13:31
260 EUR
8 aug 13:31
240 EUR
8 aug 8:25
220 EUR