Wilhelm Dahlbom

(Sverige, 1855-1928)
Wilhelm Dahlbom
(Sverige, 1855-1928)

WILHELM DAHLBOM, olja på pannå, sign. Stenungssund vid Marstrand

A tergo skrivet med bläck "Stenungssund vid Marstrand". 14,5 x 22 cm.

Slitage på pannån efter ramen.

Klubbat pris
1 600
141
147
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
21 jul 2019 16:11
1 600 SEK
21 jul 2019 16:11
1 500 SEK
21 jul 2019 16:09
1 400 SEK
21 jul 2019 13:53
1 300 SEK
18 jul 2019 20:34
1 200 SEK
18 jul 2019 20:33
1 100 SEK
18 jul 2019 20:33
1 100 SEK
17 jul 2019 22:32
950 SEK
17 jul 2019 22:32
900 SEK
16 jul 2019 13:04
800 SEK
13 jul 2019 7:42
600 SEK