Emil Näsvall

(Sverige, 1908-1965)
Emil Näsvall
(Sverige, 1908-1965)

EMIL NÄSVALL, skulpturer, 4 st, gips,

Modell som kammar håret 1940. Stående modell 1946. Byst av flicka, Relif med motiv av läsande flickor. Signerade EMIL NÄSVALL/E. NÄSVALL. Höjd 24-40 cm.

Ytsmuts. Smärre nagg.

Klubbat pris
1 500
133
139
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (19 bud)
22 jul 2019 18:58
1 500 SEK
22 jul 2019 18:58
1 400 SEK
22 jul 2019 18:58
1 225 SEK
22 jul 2019 18:58
1 125 SEK
22 jul 2019 18:57
1 025 SEK
22 jul 2019 18:57
975 SEK
22 jul 2019 18:57
925 SEK
22 jul 2019 18:57
875 SEK
22 jul 2019 18:06
825 SEK
17 jul 2019 11:52
775 SEK
17 jul 2019 11:52
750 SEK
14 jul 2019 23:44
650 SEK
14 jul 2019 23:44
600 SEK
13 jul 2019 7:38
550 SEK
13 jul 2019 7:38
500 SEK
13 jul 2019 7:37
450 SEK
13 jul 2019 7:37
400 SEK
13 jul 2019 7:31
350 SEK
12 jul 2019 22:26
300 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14