URNA, porslin, Kina, troligen 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av växter. Höjd 35,5 cm utan lock, höjd 44 cm inkl lock i skuret trä.

Slitage.

Klubbat pris
11 507
1 003
1 050
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (35 bud)
12
22 jul 2019 16:37
11 507 SEK
14
22 jul 2019 16:37
11 007 SEK
12
22 jul 2019 16:37
10 507 SEK
14
22 jul 2019 16:37
10 007 SEK
12
22 jul 2019 4:50
9 807 SEK
13
22 jul 2019 4:50
9 607 SEK
12
22 jul 2019 4:49
9 201 SEK
13
22 jul 2019 4:49
9 001 SEK
12
22 jul 2019 4:49
8 800 SEK
13
22 jul 2019 4:49
8 600 SEK
12
20 jul 2019 20:31
8 400 SEK
11
20 jul 2019 20:31
8 200 SEK
12
20 jul 2019 20:31
7 700 SEK
11
20 jul 2019 20:31
7 500 SEK
12
20 jul 2019 20:22
7 200 SEK
11
20 jul 2019 20:22
7 000 SEK
11
20 jul 2019 20:12
6 866 SEK
10
20 jul 2019 20:12
6 666 SEK
11
20 jul 2019 20:12
6 500 SEK
10
20 jul 2019 20:12
6 200 SEK
11
20 jul 2019 20:12
6 000 SEK
10
19 jul 2019 20:31
5 700 SEK
9
19 jul 2019 20:31
5 500 SEK
9
18 jul 2019 19:25
5 310 SEK
16 jul 2019 10:15
5 110 SEK
8
16 jul 2019 10:15
5 000 SEK
16 jul 2019 10:15
4 400 SEK
8
16 jul 2019 10:15
4 200 SEK
16 jul 2019 2:12
3 500 SEK
16 jul 2019 0:09
1 100 SEK
15 jul 2019 18:58
1 000 SEK
15 jul 2019 16:37
800 SEK
15 jul 2019 16:14
550 SEK
15 jul 2019 15:57
500 SEK
15 jul 2019 14:31
300 SEK