KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Auran Kultaseppä, Åbo 1958.

Kaffekanna, sockerskål och gräddkanna. Sockerskålen och gräddsnäckan invändigt förgyllda.
Kaffekannas höjd 23 cm. Total vikt ca 964 g.

Bruksslitage. Gravyr.

Klubbat pris
400
4 532
417
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (5 bud)
10 jul 2019 13:55
400 EUR
10 jul 2019 12:50
380 EUR
10 jul 2019 7:34
360 EUR
10 jul 2019 7:34
350 EUR
3 jul 2019 13:25
300 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977