MATSALSBORD, Holland, Senempire, 1800-talets mitt.

Fanerat med mahogny. Riklig intarsiadekor av bland annat ymnighetshorn, fjärilar och blommor. Diameter 142, höjd 75 cm. 5 iläggsskivor á 51 cm, med utfällbara stödben.

Slitage. Fanerskador. Fläckar. Lagningar. Senare iläggsskivor.

Klubbat pris
8 000
755
775
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
16 jul 2019 19:12
8 000 SEK
16 jul 2019 19:12
7 000 SEK
16 jul 2019 15:20
5 200 SEK
13 jul 2019 7:48
5 000 SEK
12 jul 2019 17:52
4 000 SEK
11 jul 2019 8:26
1 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Winter Sale 645

852. Fat, porslin. Sen Ming/tidig Qing med Hongzhis märke.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
100 000 SEK