POUDREUSE, 1800-talets första hälft.

Fanerad med mahogny. Uppfällbar lucka med bakomliggande spegel, samt två luckor med bakomliggande förvaring. Två lådor. Beslag av mässing. Bredd 80, djup 47, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Fanerskador. Torrsprickor. Slitage. Några senare beslag.

Klubbat pris
2 500
221
230
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
13 jul 2019 18:17
2 500 SEK
13 jul 2019 18:04
2 051 SEK
13 jul 2019 8:16
1 600 SEK
12 jul 2019 18:28
1 500 SEK
11 jul 2019 8:20
1 200 SEK
10 jul 2019 9:57
1 100 SEK