TAKLAMPA, Art Deco, 1920-30-tal.

Taklampa med stomme av mässing, fem ljuspunkter med kupor av alabaster. Diameter 59, höjd 85 cm.

Smärre slitage, kuporna med obetydliga nagg och sprickbildningar.

Klubbat pris
4 800
424
442
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (14 bud)
15 jul 2019 19:52
4 800 SEK
15 jul 2019 19:50
4 600 SEK
15 jul 2019 19:49
4 400 SEK
15 jul 2019 19:47
4 200 SEK
15 jul 2019 19:47
4 000 SEK
15 jul 2019 19:46
3 800 SEK
15 jul 2019 19:44
3 600 SEK
15 jul 2019 19:43
3 400 SEK
15 jul 2019 19:40
3 200 SEK
15 jul 2019 19:40
3 000 SEK
15 jul 2019 19:40
3 000 SEK
14 jul 2019 22:30
1 800 SEK
13 jul 2019 19:26
800 SEK
6 jul 2019 19:42
300 SEK