FAT, porslin. Kina, 1900-tal.

FAT, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i gult, med relief dekor av drake och fenixfågel bland moln jagandes den flammande pärlan. Med Jiaqings märke i svart. Diameter 26,3 cm.

Slitage, nagg, smärre kantsprickor.

Klubbat pris
1 000
88
91
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
14 jul 2019 10:09
1 000 SEK
14 jul 2019 10:09
1 000 SEK
12 jul 2019 21:49
750 SEK
10 jul 2019 21:47
700 SEK
10 jul 2019 21:46
650 SEK
10 jul 2019 21:46
650 SEK
10 jul 2019 21:16
600 SEK
10 jul 2019 21:16
550 SEK
10 jul 2019 21:16
500 SEK
9 jul 2019 22:37
450 SEK
9 jul 2019 21:35
400 SEK
9 jul 2019 13:16
350 SEK
8 jul 2019 23:53
300 SEK