TEKANNA, PLAKETT och SKÅL, porslin. Qingdynastin samt 1900-tal.

Tekanna, 1700-tal, dekor i famille rosefärger med motiv av tupp, längd 18 cm (omfattande skador).
Kruka, 1900-tal, med motiv av mytologiska djur bland växter och blommor, höjd 10 cm (skador).
Plakett, sent 1900-tal, med motiv av figurer i palatsmiljö, mått 13,3x26,3 cm.

Skador på tekanna och urna. Plakett med mistor.

Klubbat pris
3 011
264
274
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (18 bud)
16 jul 2019 16:16
3 011 SEK
16 jul 2019 16:16
2 811 SEK
16 jul 2019 16:16
2 611 SEK
16 jul 2019 16:16
2 411 SEK
16 jul 2019 16:15
2 211 SEK
16 jul 2019 16:15
2 011 SEK
16 jul 2019 16:15
1 766 SEK
16 jul 2019 16:15
1 666 SEK
16 jul 2019 12:07
750 SEK
16 jul 2019 12:07
700 SEK
16 jul 2019 4:03
650 SEK
16 jul 2019 4:03
600 SEK
16 jul 2019 4:03
600 SEK
16 jul 2019 4:03
550 SEK
16 jul 2019 4:03
500 SEK
12 jul 2019 21:51
400 SEK
9 jul 2019 10:44
350 SEK
8 jul 2019 23:55
300 SEK