SOFFA, gustaviansk, Lindome omkring år 1800.

Gråmålad. Svängd stoppad rygg. Snidad dekor av blommor, flätband och rosettanfanger. Längd 198, bredd 65, höjd 89 cm. Sitthöjd ca 41 cm.

Slitage, färgbortfall, lagningar.

Klubbat pris
6 000
530
552
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
7 aug 2019 13:01
6 000 SEK
7 aug 2019 13:00
5 500 SEK
7 aug 2019 13:00
5 000 SEK
6 aug 2019 21:43
4 500 SEK
1 aug 2019 23:32
1 800 SEK