VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).

Dekor i underglasyrblått, kalebassformade, med motiv av figurer i trädgårdsmiljö. Höjd 26 cm.

Slitage, mistor, en med nagg, en med glasyrsprickor vid mynning. Bränningssprickor.

Klubbat pris
5 921
525
548
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
19 jul 2019 19:32
5 921 SEK
8
19 jul 2019 19:32
5 820 SEK
8
19 jul 2019 19:29
5 721 SEK
19 jul 2019 19:29
5 521 SEK
19 jul 2019 19:28
5 321 SEK
8
19 jul 2019 19:28
5 200 SEK
19 jul 2019 19:27
4 910 SEK
19 jul 2019 19:27
4 710 SEK
19 jul 2019 19:26
4 510 SEK
8
19 jul 2019 19:26
4 500 SEK
19 jul 2019 19:24
4 300 SEK
19 jul 2019 19:23
4 100 SEK
19 jul 2019 19:23
3 929 SEK
19 jul 2019 19:22
3 900 SEK
19 jul 2019 19:21
3 700 SEK
19 jul 2019 19:21
3 500 SEK
19 jul 2019 19:21
3 400 SEK
19 jul 2019 18:40
3 200 SEK
19 jul 2019 14:41
3 000 SEK
16 jul 2019 10:15
2 500 SEK
13 jul 2019 14:10
850 SEK
12 jul 2019 21:54
800 SEK
11 jul 2019 21:50
500 SEK