SPEGEL OCH KONSOLBORD svensk empire, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Fanerade med björk, ställvis bemålat och förgyllt. Dekor av pastellage. Träskivan i porfyrimitation. Spegelns höjd 121, bredd 55 cm. Bordets längd 76, bredd 34, höjd 76 cm.

Slitage. Spegel något maskstungen.

Klubbat pris
8 200
724
755
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
8
21 jul 2019 17:07
8 200 SEK
21 jul 2019 17:07
8 000 SEK
21 jul 2019 11:16
7 977 SEK
21 jul 2019 11:16
7 777 SEK
21 jul 2019 11:15
7 775 SEK
21 jul 2019 11:15
7 575 SEK
21 jul 2019 11:15
7 325 SEK
21 jul 2019 11:15
7 125 SEK
20 jul 2019 8:24
6 600 SEK
20 jul 2019 8:24
6 400 SEK
20 jul 2019 0:27
6 200 SEK
14 jul 2019 0:43
6 000 SEK
13 jul 2019 21:22
4 500 SEK
13 jul 2019 12:54
400 SEK
13 jul 2019 5:35
350 SEK
13 jul 2019 1:20
300 SEK