URNOR med LOCK, porslin. Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av figurer i jaktscen bland natur. Upptill de åtta buddhistiska emblem, med Kangxis märke. Höjd 16 cm.

Slitage, mistor, bränningssprickor. Bränningsdefekter. En med nagg. Lock ej tillhörande men samtida. Lock med angg.

Klubbat pris
11 518
1 022
1 066
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (41 bud)
19 jul 2019 19:40
11 518 SEK
10
19 jul 2019 19:40
11 118 SEK
10
19 jul 2019 19:38
11 018 SEK
19 jul 2019 19:38
10 518 SEK
10
19 jul 2019 19:37
10 018 SEK
19 jul 2019 19:37
10 009 SEK
10
19 jul 2019 19:34
9 809 SEK
19 jul 2019 19:34
9 609 SEK
10
19 jul 2019 19:34
9 409 SEK
19 jul 2019 19:33
9 209 SEK
10
19 jul 2019 19:33
9 010 SEK
10
19 jul 2019 19:31
8 606 SEK
19 jul 2019 19:31
8 406 SEK
19 jul 2019 19:30
8 206 SEK
10
19 jul 2019 19:30
8 008 SEK
10
19 jul 2019 19:28
7 803 SEK
19 jul 2019 19:28
7 603 SEK
10
19 jul 2019 19:28
7 401 SEK
19 jul 2019 19:28
7 201 SEK
10
19 jul 2019 19:28
7 008 SEK
10
19 jul 2019 19:27
6 901 SEK
19 jul 2019 19:27
6 701 SEK
10
19 jul 2019 19:26
6 500 SEK
19 jul 2019 19:25
6 300 SEK
19 jul 2019 19:25
6 200 SEK
19 jul 2019 19:25
6 100 SEK
9
19 jul 2019 19:24
5 900 SEK
19 jul 2019 19:24
5 700 SEK
9
19 jul 2019 19:23
5 500 SEK
19 jul 2019 19:23
5 401 SEK
19 jul 2019 19:05
5 299 SEK
8
19 jul 2019 18:55
5 099 SEK
19 jul 2019 18:55
5 001 SEK
19 jul 2019 18:47
4 000 SEK
19 jul 2019 17:31
3 201 SEK
19 jul 2019 14:40
3 000 SEK
19 jul 2019 11:04
1 600 SEK
15 jul 2019 9:28
1 300 SEK
13 jul 2019 13:33
1 200 SEK
11 jul 2019 21:52
1 100 SEK
11 jul 2019 11:01
1 000 SEK