FAT, porslin. Sen Qingdynastin, tidigt 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått samt järnrött, med motiv av draka jagandes den flammande pärlan, med Qianlongs sigillmärke. Diameter 28,5 cm.

Slitage, mistor, smärre nagg, bränningssprickor.

Klubbat pris
6 806
596
620
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (28 bud)
9
16 jul 2019 19:55
6 806 SEK
16 jul 2019 19:55
6 606 SEK
16 jul 2019 19:54
6 511 SEK
9
16 jul 2019 19:54
6 311 SEK
16 jul 2019 19:54
6 111 SEK
9
16 jul 2019 19:54
5 911 SEK
16 jul 2019 19:54
5 711 SEK
9
16 jul 2019 19:54
5 511 SEK
16 jul 2019 19:54
5 311 SEK
9
16 jul 2019 19:54
5 111 SEK
16 jul 2019 19:53
4 911 SEK
9
16 jul 2019 19:53
4 711 SEK
16 jul 2019 19:52
4 511 SEK
9
16 jul 2019 19:52
4 311 SEK
16 jul 2019 16:17
4 111 SEK
8
16 jul 2019 16:17
3 911 SEK
16 jul 2019 16:17
3 711 SEK
8
16 jul 2019 16:17
3 511 SEK
16 jul 2019 16:17
3 311 SEK
8
16 jul 2019 16:17
3 111 SEK
16 jul 2019 12:07
716 SEK
16 jul 2019 12:07
666 SEK
16 jul 2019 0:12
550 SEK
12 jul 2019 19:02
500 SEK
9 jul 2019 21:38
450 SEK
8 jul 2019 23:58
400 SEK
8 jul 2019 20:22
350 SEK
8 jul 2019 20:13
300 SEK