SKÅP, allmoge, barock Ångermanland, 1700-tal.

Tvådelat skåp av målad furu. Hyllinredning. Bredd 165, djup 65, höjd 200 cm. Nyckel finns.

Senare krön. Slitage. Färgbortfall. Torrsprickor. Rostangrepp. Nyckel finns.

Klubbat pris
8 200
778
890
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
26 jul 2019 19:38
8 200 SEK
26 jul 2019 19:38
8 000 SEK
21 jul 2019 19:08
6 400 SEK
20 jul 2019 2:50
6 200 SEK
19 jul 2019 15:31
6 000 SEK
19 jul 2019 6:36
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14