CHRISTIAN HAMMER, skålar med lock och fat, ett par, silver. Stockholm, 1850-tal, 298 gram.

Dekor av bladverk och blommor, krönt av blomma. Invändigt förgyllt. höjd 10 cm.

Slitage. En lös från fat, fat med förstärkningar/lagningar. Bucklor.

Klubbat pris
2 000
177
184
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
4 aug 2019 18:49
2 000 SEK
30 jul 2019 18:17
1 370 SEK
30 jul 2019 10:52
1 250 SEK
30 jul 2019 9:51
1 060 SEK
29 jul 2019 13:56
300 SEK