Arne Jones E1299

SERVIS 9 dlr Meissen Tyskland porslin 1900-talets andra hälft

Bestående av;
6 tallrikar, diameter 22,
1 kaffekanna,
1 gallerskål, diameter 24 cm.
1 uppläggningsfat, längd 45 cm.

Obetydligt ytslitage. Andrasortering. Andrasortering.

Klubbat pris
2 000
190
217
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
18 jul 2019 19:00
2 000 SEK
10 jul 2019 23:14
1 600 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13