LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med slipade glasprismor. För åtta ljus, åtta ljuspunkter. Diameter ca 60, höjd ca 92 cm.

Prismor ställvis med nagg, en lös prisma medföljer. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
7 633
724
829
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
18 jul 2019 19:11
7 633 SEK
18 jul 2019 19:11
7 600 SEK
17 jul 2019 22:19
7 200 SEK
17 jul 2019 22:19
7 000 SEK
17 jul 2019 7:46
6 600 SEK
17 jul 2019 7:46
6 400 SEK
17 jul 2019 7:46
6 200 SEK
17 jul 2019 7:46
6 000 SEK
14 jul 2019 20:15
4 000 SEK
14 jul 2019 13:14
550 SEK
11 jul 2019 14:18
500 SEK
10 jul 2019 19:16
300 SEK