LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets mitt.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med glasprismor. För sex ljus, sju ljuspunkter. Diameter ca 60, höjd ca 70 cm.

Smärre slitage och skador, ej funktionstestad.

Klubbat pris
2 200
195
204
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
1 aug 2019 21:07
2 200 SEK
29 jul 2019 10:20
2 000 SEK
26 jul 2019 19:07
300 SEK