Arne Jones E1299

SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, längd 41 cm.

Slitage, glasyrnagg, mistor.

Klubbat pris
2 800
266
304
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
28 jul 2019 17:22
2 800 SEK
28 jul 2019 17:22
2 600 SEK
28 jul 2019 16:22
2 400 SEK
28 jul 2019 16:22
2 200 SEK
26 jul 2019 19:45
2 000 SEK
19 jul 2019 20:45
300 SEK