TRÅGSOFFA, rokoko, provinsarbete 17/1800-tal.

Gråvitlackerad delvis bronserad. Rakt tråg, sarg med skuren dekor av snäckformationer. Lösa stoppade dynor. Längd 219, djup 68, höjd 80 cm.

Slitage, färgbortfall, troligen senare baksarg, omarbetad.

Klubbat pris
22 000
1 918
2 007
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (48 bud)
20 jul 2019 16:15
22 000 SEK
8
20 jul 2019 16:15
21 000 SEK
20 jul 2019 16:15
20 000 SEK
8
20 jul 2019 16:15
19 504 SEK
8
20 jul 2019 16:15
19 500 SEK
20 jul 2019 16:15
19 000 SEK
8
20 jul 2019 16:14
18 500 SEK
20 jul 2019 16:14
18 000 SEK
8
20 jul 2019 16:14
18 000 SEK
20 jul 2019 16:13
17 500 SEK
8
20 jul 2019 16:13
17 000 SEK
20 jul 2019 16:13
17 000 SEK
8
20 jul 2019 16:13
16 500 SEK
20 jul 2019 16:13
16 000 SEK
8
20 jul 2019 16:13
15 501 SEK
8
20 jul 2019 16:12
15 500 SEK
20 jul 2019 16:12
15 000 SEK
20 jul 2019 16:12
14 501 SEK
8
20 jul 2019 16:12
14 001 SEK
20 jul 2019 16:12
13 501 SEK
8
20 jul 2019 16:11
13 001 SEK
20 jul 2019 16:11
13 000 SEK
8
20 jul 2019 16:11
12 500 SEK
20 jul 2019 16:11
12 000 SEK
8
20 jul 2019 16:11
11 500 SEK
20 jul 2019 16:11
11 500 SEK
8
20 jul 2019 16:10
11 000 SEK
20 jul 2019 16:05
10 500 SEK
8
20 jul 2019 16:05
10 001 SEK
20 jul 2019 15:59
9 500 SEK
20 jul 2019 15:59
9 300 SEK
20 jul 2019 13:14
9 200 SEK
20 jul 2019 12:33
9 000 SEK
20 jul 2019 12:33
8 800 SEK
20 jul 2019 12:06
8 400 SEK
20 jul 2019 12:06
8 200 SEK
20 jul 2019 12:05
7 400 SEK
20 jul 2019 12:05
7 200 SEK
20 jul 2019 9:51
6 000 SEK
19 jul 2019 19:39
5 700 SEK
19 jul 2019 17:56
5 500 SEK
19 jul 2019 17:33
5 000 SEK
19 jul 2019 5:32
4 600 SEK
16 jul 2019 22:09
4 400 SEK
15 jul 2019 15:33
4 200 SEK
15 jul 2019 10:57
3 800 SEK
14 jul 2019 20:46
3 500 SEK
13 jul 2019 1:19
300 SEK