Württembergische Metallwarenfabrik (WMF)

(Tyskland, Född 1853)
(Tyskland, Född 1853)

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, jardiniär, nysilver, rokokostil, Tyskland, omkring 1900.

Rik dekor av rocailler och blommor. Diana med pilbåge och koger. Lös insats av glas. Längd 40 cm.

Slitage. Bucklor. Nagg på glas. Diana något lös.

Formgivare

Klubbat pris
2 400
212
221
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
8
27 jul 2019 19:56
2 400 SEK
27 jul 2019 19:54
2 200 SEK
8
27 jul 2019 19:52
2 000 SEK
9
27 jul 2019 19:52
2 000 SEK
8
27 jul 2019 19:51
1 800 SEK
9
27 jul 2019 19:51
1 700 SEK
8
27 jul 2019 19:50
1 600 SEK
27 jul 2019 19:40
1 500 SEK
27 jul 2019 18:19
1 400 SEK
22 jul 2019 20:28
1 300 SEK
22 jul 2019 19:31
1 200 SEK
21 jul 2019 22:47
1 100 SEK
21 jul 2019 22:47
1 000 SEK
21 jul 2019 22:47
950 SEK
21 jul 2019 22:47
900 SEK
21 jul 2019 22:47
700 SEK
21 jul 2019 22:47
650 SEK
19 jul 2019 15:19
550 SEK
19 jul 2019 15:19
500 SEK
18 jul 2019 20:42
350 SEK
18 jul 2019 18:07
300 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14