VAS, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i landskapsmiljö, höjd 27 cm.

Skador, sprickor, lagningar.

Klubbat pris
1 040
99
113
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
31 jul 2019 14:15
1 040 SEK
31 jul 2019 14:15
990 SEK
30 jul 2019 18:35
940 SEK
30 jul 2019 18:35
890 SEK
30 jul 2019 17:51
760 SEK
30 jul 2019 17:51
710 SEK
30 jul 2019 17:51
610 SEK
30 jul 2019 17:51
560 SEK
30 jul 2019 16:46
450 SEK
30 jul 2019 16:46
400 SEK
28 jul 2019 19:36
350 SEK
25 jul 2019 9:17
300 SEK