Madeleine Pyk – en samling F769

SOFFA. Ny-Louis XVI. Sekelskiftet 1900.

Bonat trä, klädd i mallorquinskt tyg. Rygg med kannelerade spjälor, kannelerade nedåt avsmalnande ben. L 88, H 90, Djup 48, Sitthöjd 42.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fanerskador.

Klubbat pris
2 801
266
305
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
6 aug 2019 21:32
2 801 SEK
6 aug 2019 21:32
2 601 SEK
6 aug 2019 21:12
2 401 SEK
6 aug 2019 21:12
2 201 SEK
6 aug 2019 20:24
2 200 SEK
5 aug 2019 21:21
2 000 SEK
2 aug 2019 12:59
700 SEK
31 jul 2019 21:10
500 SEK