CG HALLBERG, kaffeservis, 3 delar, silver. Stockholm, 1904. 1152 gram.

Balusterformade. Kvadratisk fot. Dekor av girlander, invändigt förgyllt på kanna och sockerskål. Bestående av:
Tekanna, höjd 30,5 cm, 688 gram.
Sockerskål, höjd 13,5, 268 gram.
Kanna, höjd 15 cm, 196 gram.

Knopp sned. Slitage.

Klubbat pris
4 800
424
442
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
7 aug 2019 19:00
4 800 SEK
7 aug 2019 9:50
4 600 SEK
7 aug 2019 9:50
4 424 SEK
7 aug 2019 9:50
4 400 SEK
7 aug 2019 9:50
4 200 SEK
5 aug 2019 23:31
4 000 SEK
4 aug 2019 15:14
3 200 SEK
3 aug 2019 12:07
2 666 SEK
2 aug 2019 9:44
2 400 SEK
2 aug 2019 8:18
2 000 SEK