SKÅP, 1800-talets andra hälft.

Tvådelat. Målat. Skuren dekor. Överdel med 4 dörrar, bakomliggande hyllplan och lådor. Underdel med 4 dörrar och bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 149. Djup 59. Höjd ca 250 cm.

Senare målning. Repor och märken. Lösa listbitar till krön. Fotavslutningar saknas. Nyckel saknas till mittendel, låst. Färgbortfall. Sprickor. En gavel ej målad. Nyckel saknas.

Klubbat pris
4 200
371
387
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
7 aug 2019 16:10
4 200 SEK
7 aug 2019 16:10
4 000 SEK
7 aug 2019 16:10
4 000 SEK
7 aug 2019 8:28
3 700 SEK
7 aug 2019 8:28
3 500 SEK
6 aug 2019 22:47
3 000 SEK
6 aug 2019 12:12
2 400 SEK
6 aug 2019 10:28
2 000 SEK
6 aug 2019 9:20
1 700 SEK
6 aug 2019 6:26
1 600 SEK
5 aug 2019 21:34
1 350 SEK
4 aug 2019 22:57
900 SEK
4 aug 2019 21:19
850 SEK
3 aug 2019 11:58
700 SEK