SPEGEL, empire, L.M. Thims Spegelfabrik, 1800-talets början.

Förgylld och målad dekor, träsniderier. Höjd 166 cm, bredd 85 cm, tudelat spegelglas, 100x49 cm.
Etikettmärkt: "Tillverkad uti L.M. Thims Spegel Fabrik vid Stortorget Stockholm".

Torrsprickor. Dekorbortfall. Åldersrelaterat slitage. Lunetten med senare målning.

Klubbat pris
500
5 665
522
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (20 bud)
6 aug 2019 20:20
500 EUR
4 aug 2019 20:49
480 EUR
4 aug 2019 19:58
460 EUR
4 aug 2019 19:58
450 EUR
3 aug 2019 16:52
440 EUR
3 aug 2019 11:29
420 EUR
2 aug 2019 22:42
400 EUR
2 aug 2019 22:42
390 EUR
2 aug 2019 22:42
370 EUR
2 aug 2019 22:42
350 EUR
1 aug 2019 23:50
325 EUR
1 aug 2019 23:50
305 EUR
1 aug 2019 23:19
300 EUR
1 aug 2019 20:41
280 EUR
1 aug 2019 9:06
260 EUR
1 aug 2019 8:37
240 EUR
1 aug 2019 5:51
220 EUR
30 jul 2019 20:22
200 EUR
30 jul 2019 17:57
150 EUR
30 jul 2019 16:04
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492