Madeleine Pyk – en samling F769

SEKRETÄR. Rokoko-stil, 1900-talets mitt.

Fanerad i rutmönster, beslag i gulmetall. Svängd form med svängda ben. Lådor bakom snedklaff, samt 3 lådor i sargen. Märk i en låda AB Rococo-Möbler, Fredriksdal 23 apr 1947. H 111, L 101, Djup ca 50. Nyckel finns.

Fanerskador runt lådorna (dock ej synligt då stängda), sprickor på baksidan. Nyckel finns.

Klubbat pris
2 000
190
217
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
7 aug 2019 0:38
2 000 SEK
6 aug 2019 14:05
1 300 SEK
4 aug 2019 15:08
1 200 SEK
4 aug 2019 14:55
800 SEK
31 jul 2019 22:37
600 SEK
31 jul 2019 21:33
500 SEK
31 jul 2019 20:33
300 SEK