SALONGSGRUPP, 12 delar gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Klädda och stoppade. Vitmålade.
4 st stolar,
2 st karmstolar,
2 st taburetter
2 st fotpallar, 1800-tal.
1 st soffa, längd 127 cm.
1 st bord, diameter 80 cm. Höjd 75 cm.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Senare klädsel. Senare målning.

Enligt uppgift ommålade och omklädda omkring 1990.

Klubbat pris
8 000
706
737
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
6 aug 2019 20:40
8 000 SEK
2 aug 2019 2:31
7 500 SEK
2 aug 2019 2:31
7 000 SEK
2 aug 2019 2:30
6 000 SEK
2 aug 2019 2:30
5 000 SEK
2 aug 2019 2:29
3 000 SEK