SKÅL med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av fåglar på kvist. Med Qianlongs märke. Diameter 15,4 cm.

Slitage.

Klubbat pris
2 209
195
203
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
10 aug 2019 18:14
2 209 SEK
10 aug 2019 18:14
2 088 SEK
10 aug 2019 18:13
550 SEK
10 aug 2019 18:13
500 SEK
9 aug 2019 11:04
450 SEK
9 aug 2019 11:04
400 SEK
6 aug 2019 13:39
300 SEK